75-Lecie Ośrodka

W dniu 1.12.2023r. obchodziliśmy jubileusz 75 – lecia powstania naszego Ośrodka.
UWAGA! Pełna fotorelacja znajduje się na naszej nowej stronie internetowej (w budowie) KLIKNIJ TUTAJ aby do niej przejść

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą pod przewodnictwem Ekscelencji księdza biskupa Krzysztofa Chudzio, w Parafia Archikatedralna w Przemyślu. Po nabożeństwie cała społeczność szkolna, wraz z zaproszonymi gośćmi, udała się do Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK gdzie odbyła się druga część uroczystości.
W holu zamku można było podziwiać przygotowane wystawy, zajrzeć do kronik Sosw3 oraz zostawić w nich pamiątkowy wpis.
Naszą uroczystość uświetnili swoim przybyciem:
- Pan Robert Bal - Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu
- Pan Dariusz Łapa – Sekretarz Miasta Przemyśla
- Pan Dariusz Lasek – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu
- Pani Bernadeta Jasińska – kierownik Oddziału Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Przemyślu.
- Pani Renata Kochanowicz-Chalicka – Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Przemyślu
- Pani Beata Bielecka – Naczelnik Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Przemyślu
- Pani Barbara Jabłońska- były dyrektor naszego Ośrodka, która tę funkcję pełniła przez 22 lata
- Pani Sabina Motowidło Maziarz – Dyrektor Biura Poselskiego Pana Marka Rząsa posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej
- Pan Piotr Kowalski- Przewodniczący Międzyzakładowej Komisji NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania w Przemyślu
- Inspektorzy Wydziału Edukacji i Sportu oraz Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Przemyślu.
- Pani Stanisława Żak Prezes oraz Pan Marian Boczar Wiceprezes Zarządu Związku Sybiraków Oddziału w Przemyślu
- Pani Elżbieta Domańska – Prezes Stowarzyszenia Pomost
- Pani Renata Nowakowska – Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek”
- Dyrektorzy zaprzyjaźnionych Ośrodków, szkół i placówek z terenu Miasta Przemyśla
- Pani Jadwiga Urycz – Przewodnicząca Rady Rodziców Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Przemyślu
- Przedstawiciele mediów
- Nauczyciele, pracownicy, emeryci oraz rodzice naszych uczniów oraz cała społeczność uczniowska.

Pani Beata Kozdra – dyrektor Ośrodka przedstawiła historię Ośrodka oraz przebieg procesu edukacji i rehabilitacji w placówce na przestrzeni lat.
Głos zabrali również zaproszeni goście, którzy podkreślili jak ważną funkcję pełni Ośrodek na terenie Przemyśla oraz jakie ma zasługi w procesie kształcenia i wychowania młodzieży z niepełnosprawnościami.
Natomiast całą konferansjerkę jubileuszu poprowadziła Pani Anna Kalemba-Piętka.
Po części oficjalnej został odtworzony film o Ośrodku, był to zapis faktów i wydarzeń, ale przede wszystkim opowieść widziana oczami młodzieży.

Po filmie można było zobaczyć występy artystyczne, składające się z dwóch części. Pierwsza z nich zawierała montaż słowno - muzyczny, a druga przedstawiała w satyryczny sposób dzieje i życie Kazimierza Wielkiego patrona naszego Ośrodka.
Na scenie również zaprezentowała się uczennica naszego Ośrodka Sara Staszyszyn - laureatka wielu prestiżowych krajowych i międzynarodowych konkursów tanecznych. Sara nie tylko dostarczyła nam wspaniałych wrażeń artystycznych, ale również pokazała, że sztuka jest uniwersalnym językiem, który łączy wszystkich.

Niespodzianką dla wszystkich był występ naszych absolwentów Agaty Kaznowskiej i Pawła Szala, zwycięzców Ogólnopolskiego Turnieju Satyry „O Złotą Szpilę”.
Zwieńczeniem uroczystości było wspólne wykonanie przez nauczycieli i uczniów piosenki pt. „Niby nic” która mówi o tym, że często to, co na pierwszy rzut oka wydaje się niczym, tak naprawdę jest niezmiernie ważne. To codzienne drobiazgi, chwile radości, uśmiechy, które tworzą sens naszego życia.

Po zakończeniu części artystycznej uczestnicy uroczystości udali się na wspólne pokrojenie jubileuszowego tortu upieczonego przez naszych wspaniałych cukierników oraz degustację przygotowanego poczęstunku.
Dziękujemy wszystkim gościom za obecność w tym wyjątkowym dla nas dniu i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.