6.03.2018 roku po raz 9-ty młodzież Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 3 w Przemyślu obchodziła Dzień Patrona Szkoły, którym jest Kazimierz Wielki.

Uroczystość miała na celu przypomnienie dokonań ostatniego władcy rodu Piastów. Uczniowie na początku obejrzeli film historyczny poświęcony działalności Wielkiego Kazimierza. Młodzież chętnie wzięła udział w pokazie strojów z epoki średniowiecza.
Odbył się też konkurs plastyczny pod hasem " Serce dla Kazimierza" oraz historyczny który
zgromadził największych pasjonatów Kazimierza.
Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat epoki i biografii króla . Publiczność kibicowała swoim faworytom- uczestnikom , którzy dzielnie odpowiadali na pytania oraz przygotowali piękne prace. Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie cukiernik brali udział w konkursie cukierniczym : "Dekoracje ciasteczek" Oczywiście po konkursie wszyscy zostali poczęstowani tymi smakołykami, ten słodki akcent zakończył wspaniałą uroczystość.