Dzień samorządności - Bezpieczne wakacje

30 maja 2018r. w szkole odbył się dzień samorządności pod tytułem " Bezpieczne wakacje".

Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie, zdrowiu, pierwszej pomocy, i innych ważnych tematach.

Poważne tematy wymieszane były z wielką dawką humoru, naprawdę wiele się działo (poniżej obfita fotorelacja).

Jesteśmy szczególnie wdzięczni zaproszonym gościom za pomoc w realizacji naszego dnia.

Serdeczne podziękowania dla następujących instytucji:

Państwowa straż pożarna,

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu,

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Przemyślu

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu

A co tam się działo zobaczcie sami.
Nasz dzień rozpoczął strażak z krwi i kości.
Główny wątek jego wystąpienia nazwałbym "trup w wodzie". Pamiętajcie drodzy uczniowie o słowach człowieka, który nie jedno już widział.
Następnie rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny "Moja szkoła". Nagrodę odebrała Dominika (powyżej) za swoje pomysłowe zdjęcie (poniżej).
Fajna fotka.
Następnie odbył się konkurs "Mam talent, mam pasję". Uczniowie przedstawili nam swoje umiejętności i zainteresowania o których często nikt nie wiedział. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Na fotografii dziewczyny opowiadają o koniach i jeździe konnej. (powyżej)
Pasją Konrada jest oglądanie walk MMA (często na żywo!)
Następnie odbył się konkurs "Moda na lato". Powyżej: Edyta dziewczyna ratownika.
Stylizacja Wojtka.
Ciekawa stylizacja: "Polak na plaży"
Brawa dla wszystkich uczestników!
Mieliśmy również zajęcia z profesjonalną wizażystką.
Ależ piękne te nasze uczennice ;-)
Były też super zajęcia plastyczne.
Powstały piękne motyle.
Zajęcia z asertywności przeprowadzone zostały przez doświadczonego psychologa.
Od dzisiaj wszelakiej głupocie mówimy NIE ;-)
Dużą część naszego dnia poświęciliśmy pierwszej pomocy. Tutaj zajęcia z panem Rafałem - bardzo doświadczonym ratownikiem medycznym.
Jak widać był przekonywujący :-)
W imieniu samorządu i wszystkich naszych wychowanków serdecznie dziękujemy i wręczamy własnoręcznie wykonane wypieki (jak zwykle nasz niezawodny cukiernik).
Pierwszej pomocy uczyli nas wykładowcy z popularnego Medyka, to oni wyszkolili zdecydowaną większość ratowników medycznych w naszym regionie. Asystowali im słuchacze. Oby więcej takich ludzi z pasją do ratowania innych.
Jak się okazało, wcale tak łatwo nie było i uczniowie musieli wykazać się odwagą.
Byli też odważni nauczyciele.
Poruszony został temat raka piersi. Na specjalnym fantomie można było dowiedzieć się jak się badać.
Serdecznie dziękujemy!!
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaproszonym osobom które w swoim wolnym czasie wiele nas nauczyli. Dziękujemy uczniom którzy w sposób aktywny wzięli udział w dniu samorządności.
Jeżeli chodzi o nieobecnych wychowanków to ..... ciepłe kapcie i pilot do telewizora naprawdę mogą poczekać jeszcze z 50 lat, teraz pora żyć!
no comment