Tłusty czwartek

Dzięki KULCZYK FOUNDATION tłusty czwartek był w naszej szkole bardzo słodki (chociaż wcale nie tłusty). Z przekazanych produktów nasz cudowny "Cukiernik" upiekł pyszne, dietetyczne pączki dla wszystkich uczniów. Zobaczcie jak powstawały.
Pierwszy składnik - magiczny pył (tajemnica Cukierniczek).

Foremka wykonana z owianego tajemnicą materiału.

Powstało ciasto, do którego dodano tajemniczą słodką substancję.

Ów tajemniczy słodki dodatek został starannie ukryty (w końcu jest on ściśle tajny).

I został upieczony w temperaturze, która jest najpilniej strzeżoną tajemnicą, przez czas, którego nawet Pani Dyrektor nie zna.

Następnie ozdobiony pyszną polewą, której nazwy nie wolno nawet wypowiedzieć.

Cukiernicy przy pracy. Zdjęcie robione oczywiście z ukrycia. Tu wszystko jest tajne.
Młodzi adepci poznają powoli wszystkie tajemnice udanych pączków.

Niestety, prowadzące tylko szepczą o jakiejś temperaturze pieczenia. Nic się nie da od nich wyciągnąć ;-(

Jakieś poprawki - nikt nie może widzieć.

Ostateczna kontrola jakości, czuje się atmosferę strachu i niepewności. Pani Marysia ocenia niezwykle surowo.

Udało się!! Jest aprobata!! Są pyszne pączki!!

Jest tylko jeden problem!!
Nasze pączki zniknęły równie magicznie jak powstawały!! ;-)
SMACZNEGO!

Serdecznie dziękujemy KULCZYK FOUNDATION za wsparcie.

Dodam tylko, że materiały zdobywane były z narażeniem życia, bo z Cukierniczkami i ich sekretnymi recepturami nie ma żartów ;-)