Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

W związku z obchodzonym w dniu 10 października Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego dla naszych uczniów zostały przygotowane zajęcia profilaktyczne prowadzone przez pedagoga szkolnego na temat: „ Jak dbać o zdrowie psychiczne”.
Celem spotkań z młodzieżą było uświadomienie potrzeby dbałości, nie tylko o zdrowie fizyczne , ale także o zdrowie psychiczne, którego nie możemy zaniedbywać. Uczniowie dowiedzieli się jak minimalizować ryzyko zaburzeń psychicznych, jak troszczyć się o siebie, czego potrzebuje nasz mózg, aby dobrze funkcjonować. Młodzież dzieliła się swoimi sposobami na troski i smutki, a także opowiadali o tym co dla nich w życiu jest ważne.

Powstały plakaty z radami jak dbać o zdrowie psychiczne, które zostały rozwieszone na korytarzach szkolnych, gazetki tematyczne oraz zostały rozdane ulotki, aby młodzież wiedziała – gdzie się zgłosić, kiedy ma problem.