Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – 20.11.2022r.

W tym roku w poniedziałek tj. 21 listopada 2022r. wspólnie z UNICEF nasza placówka świętowała, Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, aby pokazać, że prawa dziecka są dla nas bardzo ważne.

Tego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy placówki przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Przyłączyliśmy się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażowali się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka
z UNICEF. (Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci /United Nations Children’s Fund – UNICEF/ Organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci, będąca częścią systemu ONZ).

W dniu obchodów królował na naszych korytarzach kolor niebieski, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.
Zostały zorganizowane zajęcia przybliżające uczniom Konwencję o prawach dziecka oraz poruszające kwestie przeciwdziałania dyskryminacji. Została stworzona gazetka na korytarzu szkolnym, oraz ulotki przybliżające prawa dziecka. Oczywiście wszystko możecie zobaczyć na zamieszczonych niżej zdjęciach.
Okazujemy wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane! Przeciwdziałamy dyskryminacji i głośno mówimy o tolerancji! Integrujemy się z naszymi kolegami z Ukrainy, którzy dołączyli do szkół i przedszkoli i razem z nami tworzą społeczność. Uczymy się o tym, co nas różni, a co łączy.

Otrzymaliśmy też oficjalny dyplom od UNICEF