REKINOTERAPIA !!!!

Do wczoraj nasza szkoła była jedyną w Przemyślu placówką, posiadającą własny basen. Od dzisiaj 1 kwietnia 2023r. jesteśmy jedyną placówką na świecie, która umożliwia najnowocześniejszą metodę rehabilitacji ruchowej w wodzie - REKINOTERAPIĘ!
Nasz nowy rehabilitant to rekin, żarłacz biały, o imieniu Aleksander. Ma dopiero 7 miesięcy, 180 cm długości oraz 120kg wagi. Przybył do nas ze słonecznej Florydy (USA). Będzie pomagał uczniom w usprawnianiu ruchowym w wodzie.
Nasz zwierzak nie jest bardzo agresywny, ale dla zapewnienia bezpieczeństwa do końca tego roku szkolnego będzie pracował z małymi grupami uczniów podczas zajęć rewalidacyjnych. Dzisiaj, część uczniów, co zrozumiałe, jeszcze się go boi. Wszyscy potrzebujemy czasu na lepsze poznanie się.

Podczas zajęć instruktor Przemysław Sienko zauważył już pewne zmiany.
„Gdy Aleksander ma gorszy humor uczniowie muszą pływać znacznie szybciej, baczniej zwracać uwagę na otoczenie, wyszukując rekina pod wodą. Gdy Aleks jest miły i spokojny, uczniowie ćwiczą wszystkie mięśnie bawiąc się z nim, np. w zapasy pod wodą.” – opowiada nauczyciel.

Nasz przyjaciel ma spory apetyt. W ciągu doby pożera około 5 kg ryby. Nie może spożywać mięsa z dużą zawartością krwi, gdyż może stać się agresywny. Pani Patrycja codziennie kupuje różne gatunki ryb słonowodnych i ośmiornic.
Oczywiście przebudowany został też basen szkolny. Woda musi być nieustannie zasolana, filtrowana i napowietrzana. Za parametry fizykochemiczne wody odpowiada Pan Kamil, który przeszedł specjalistyczne szkolenie w tym zakresie.
O dobry stan zdrowia Aleksandra nieustannie dbają lekarze i technicy z lecznicy Rzekotka w Żurawicy.

Czekamy na pierwsze efekty rekinoterapii! Wszystkie dane dokładnie zbierzemy, przeanalizujemy i opublikujemy w fachowych czasopismach. Mamy nadzieję, że od lipca 2023r. zajęcia z rekinem będą dostępne dla wszystkich chętnych mieszkańców Przemyśla i okolic.