Wycieczka do PCN ŁUKASIEWICZ

17 maja 2023r. klasa 1 TECHNIKUM REKLAMY pojechała na wycieczkę do Podkarpackiego Centrum Nauki "Łukasiewicz" w Jasionce.
Mieliśmy co zwiedzać! Powierzchnia budynku PCN to ok 6,5 tys. m2., w tym przestrzeń wystawiennicza zajmuje ok. 3 tys. m2.
Ekspozycja obejmuje prawie 200 interaktywnych eksponatów, które rozmieszczono na trzech piętrach oraz na zewnątrz budynku. Uczniowie mogli przeprowadzić wiele ciekawych eksperymentów, wykonać sporo interaktywnych ćwiczeń. "Łukasiewicz" to niemała dawka wiadomości do przyswojenia, ale przede wszystkim ogromna ilość śmiechu i dobrej zabawy ;)
Należy wspomnieć, że budynek jest w 100% przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
Ważna wiadomość od robota wysłana w międzynarodowym języku ;)

VR (Virtual Reality) - pewnie nasza przyszłość
Po zwiedzeniu ekspozycji, udaliśmy się na FabLab - warsztaty, które umożliwiają projektowanie, wytwarzanie i testowanie nowych produktów.
Filozoficznie, FabLab to miejsce wytwarzania i kreatywnego myślenia, skupiające ludzi, których pasją jest tworzenie. Warsztaty są wręcz stworzone dla techników reklamy!! Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu w postaci drukarek 3D, frezarki CNC, lasera CO2, skanera 3D i wielu drobniejszych elektronarzędzi można tu uwolnić swoją fantazję i tworzyć prawdziwe cuda. Nasze zajęcia polegały na tworzeniu drewnianych figur przy pomocy lasera CO2. Co istotne, obsługa lasera będzie częścią codziennych obowiązków przyszłych pracowników agencji reklamowych. Zdobyta wiedza i umiejętności przydadzą się również do egzaminów zawodowych ;)
W naszej szkole technik reklamy też pracuje w programie CorelDraw.

Serdeczne podziękowania dla Pana Marka za podwózkę oraz dla Pani Agnieszki za pomoc podczas wycieczki.
Dziękujemy Pani Oli z PCN Łukasiewicz za ciekawe warsztaty, cierpliwość do nas ;) oraz pomoce naukowe dla szkoły.